LOTTO 3x3 Liga w stacjach Polsatu oraz PolsatSport.pl
fot. Wojciech Figurski/400mm.pl

Lista aktualności

LOTTO 3x3 Liga w stacjach Polsatu oraz PolsatSport.pl

Pierwszy turniej LOTTO 3x3 Ligi, który zostanie rozegrany 12 i 13 listopada w Lublinie, będzie transmitowany w sportowych stacjach Polsatu oraz na www.PolsatSport.pl. We wtorek 8 listopada w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się losowanie grup.

 

LOTTO 3x3 Liga to nowe rozgrywki z udziałem 16 zespołów Energa Basket Ligi, które będą odbywały się w trakcie okienek reprezentacyjnych. 
W sezonie 2022/23 rozegrane zostaną dwa turnieje kwalifikacyjne oraz finał. Pierwszy turniej odbędzie się 12 i 13 listopada w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Alejach Zygmuntowskich 4 w Lublinie.

W sobotę zostanie rozegrana faza grupowa: drużyny zostaną podzielone na cztery grupy po cztery zespoły, zagrają systemem każdy z każdym w danej grupie. W niedzielę odbędzie się faza play-off. Do turnieju finałowego zaplanowanego na luty 2023 roku awansują cztery najlepsze drużyny turnieju.

Losowanie grup pierwszego turnieju LOTTO 3x3 Ligi odbędzie się we wtorek 8 listopada w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Transmisja na YouTube Energa Basket Ligi.

Spotkania LOTTO 3x3 Ligi 12 i 13 listopada będzie można oglądać w sportowych stacjach Polsatu oraz na www.PolsatSport.pl. Szczegółowy terminarz podamy wkrótce.

---


Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, ma w swoim portfolio m.in. gry liczbowe i loterie pieniężne. Produkty te są dostępne w ponad 21 tys. punktów sprzedaży w całej Polsce, a także online na platformie lotto.pl oraz w aplikacji mobilnej. Spółka jest jednym z najważniejszych filarów finansowania polskiego sportu i kultury narodowej. Dzięki swoim klientom od 1994 roku przekazała na te dwie ważne dziedziny życia społecznego ponad 17,7 mld zł.